ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawings 9225005
*
nr 922 5005
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling,
DRAWINGS (F), Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday November 3 2014
at 18:05:22
- Bid history
Time
Bidder
Bid
29/10 20:54:08
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:56
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:01
-
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:06
-
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45
-
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:13
*
Roger Risberg
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
nr 922 5005
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling,
DRAWINGS (F), Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday November 3 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
29/10 20:54:08 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:56 -
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:01 -
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:06 -
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45 -
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:13